Maria Hanho

Toimitusjohtaja

040 8372 139
maria.hanho@vaissi.fi

Taina Mäkitalo

Hallintojohtaja

0400 629 238
taina.makitalo@vaissi.fi

Anna-Maija Pekkanen

Toimistosihteeri

(osa-aikainen ti-to)

Heikki Viitanen

Tuotantopäällikkö

044 5353 205
heikki.viitanen@vaissi.fi

Laura Liimatainen

Laatupäällikkö / tuotekehitys

044 7819 444
laatu@vaissi.fi

KUNNOSSAPITO

Kari Koskinen

Tekninen johtaja

0400 917 744
kari.koskinen@vaissi.fi

Ahti Särkinen

Huoltopäällikkö

040 832 6688
ahti.sarkinen@vaissi.fi

Juho Vaissi

040 8372 140
juho.vaissi@vaissi.fi

Jaakko Hanho

050 5902 683
jaakko.hanho@vaissi.fi

KÄÄRYLETEHDAS

Heli Immonen

Työnjohtaja

Saara Kaipiainen

Työnjohtaja

LEHTITEHDAS

Janne Ahonen

Työnjohtaja

Tomi Heinänen

Työnjohtaja

VAISSI OY:N HALLITUS

Saara Ampiala-Vaissi

Vaissi Oy:n hallituksen jäsen
040 8372 138
saara.ampiala-vaissi@vaissi.fi

Jaakko Vaissi

Vaissi Oy:n hallituksen puheenjohtaja
040 8372 137

Maria Hanho

Vaissi Oy:n hallituksen
jäsen
040 8372 139
maria.hanho@vaissi.fi

Juho Vaissi

Vaissi Oy:n hallituksen jäsen
040 8372 140
juho.vaissi@vaissi.fi

Palkittu elintarvikeosaaja

Vaissin toimintapa ja ainutlaatuisuus on pantu merkille valtakunnallisesti. Vaissi Oy on saanut Keski-Suomen InnoSuomi palkinnon 2006, maakunnallisen yrittäjäpalkinnon 2007 ja Vaissi Oy valittiin vuoden maatilaksi vuonna 2009.

Aukioloajat ja yhteystiedot

Toimisto avoinna
arkisin 8.00-15.00

Puh 014 -75 44 630
Fax 042 19169 8303

Lehtitehdas
puh 044 7819 422
gsm 040 8328 237
kaali@vaissi.fi

Kääryletehdas
puh 044 7819 444
gsm 040 8313 388
tuotanto@vaissi.fi

Vaissin tila
Puh 040 837 2140
juho.vaissi@vaissi.fi

TEHTAANMYYMÄLÄ
avoinna
ma – pe 9 -20
la – su 10-20
Sijainti Vaissi Oy:n kääryletehtaalla.
Vain käteismaksu.