Maria Hanho

VERKSTÄLLANDE DIREKTÖR

040 8372 139
maria.hanho@vaissi.fi

Taina Mäkitalo

FÖRVALTNINGSDIREKTÖR

0400 629 238
taina.makitalo@vaissi.fi

Anna-Maija Pekkanen

SEKTRETERARE

(osa-aikainen ti-to)

Miia Salminen

Detaljhandeln / Konsultdagar

0400 721 260
miia.salminen@liikkeelle.com

Heli Immonen

PRODUKTCHEF

044 550 0017
heli.immonen@vaissi.fi

Laura Liimatainen

KVALITETSCHEF/PRODUKTUTVECKLING

044 7819 444
laatu@vaissi.fi

Kaisa Kuusimäki

KVALITET OCH PRODUKTUTVECKLING

044 7819 444
tuotekehitys@vaissi.fi

UNDERHÅLL

Kari Koskinen

TEKNISK LEDARE

0400 917 744
kari.koskinen@vaissi.fi

Ahti Särkinen

SERVICECHEF

040 832 6688
ahti.sarkinen@vaissi.fi

Juho Vaissi

040 8372 140
juho.vaissi@vaissi.fi

Jaakko Hanho

050 5902 683
jaakko.hanho@vaissi.fi

KÅLDOLMSFABRIKEN

Hannu Salonen

ARBETSLEDARE

Saara Kaipiainen

ARBETSLEDARE

KÅLBLADSFABRIKEN

Janne Ahonen

ARBETSLEDARE

Tomi Heinänen

ARBETSLEDARE

VAISSI OY:S STYRELSE

Saara Ampiala-Vaissi

Vaissi Oy:s styrelsemedlem
040 8372 138
saara.ampiala-vaissi@vaissi.fi

Jaakko Vaissi

Vaissi Oy:s styrelseordförande
040 8372 137

Maria Hanho

Vaissi Oy:s styrelsemedlem
jäsen
040 8372 139
maria.hanho@vaissi.fi

Juho Vaissi

Vaissi Oy:s styrelsemedlem
040 8372 140
juho.vaissi@vaissi.fi

PRISBELÖNAD LIVSMEDELSSPECIALIST

Vaissis tillvägagångssätt och originalitet har fått uppmärksamhet på riksnivå. Vaissi Oy belönades med Mellersta Finlands InnoSuomi-pris 2006, landskapets företagarpris 2007, och Vaissi Oy valdes till Årets lantgård 2009.

ÖPPETHÅLLNINGSTIDER OCH KONTAKTUPPGIFTER

Kontoret har öppet
vardagar 8.00–15.00
Tfn 014 -75 44 630
Fax 042 19169 8303

SE KÖRAN-
VISNINGAR >>

Kålbladsfabriken
tfn 044 7819 422
GSM 040 8328 237
kaali@vaissi.fi

Kåldolmsfabriken
tfn 044 7819 444
GSM 040 8313 388
tuotanto@vaissi.fi

Vaissi gård
Tfn 044 7819 411
vaissi@vaissi.fi

FABRIKSBUTIKEN
öppet
mån–fre 9–20
lör–sön 10–20
Plats Vaissi Oy:s kåldolmsfabrik.
Endast kontantbetalning.